Свято радості і дитячих мрій!

Сьогодні у всьому світі відзначається  День захисту дітей.

І наші дошкільнята  стали учасниками святкових заходів  присвячених  цьому Дню, які було організовано за розпорядженням міського голови від 29.05.2017 року № 262-р «Про відзначення в місті Дня захисту дітей» у міському сквері «Гунські криниці».

Малеча залюбки витанцьовувала під веселу музика, переглядала яскраві концертні номери, малювала на асфальті, розважалась з казковими героями та отримувала солодкі сюрпризи. Особливого колориту святу надали літні пагорби, прикрашені українськими рушниками, де наш рушник виявився одним з найкращих і колектив закладу отримав диплом за ІІ місце у міському конкурсі на кращий український рушник «Україна вишивана».

Сьогоднішнє свято підтвердило, що найбільше багатство держави – це її діти і кожна  дитина має  право бути захищеною, розвиватися, навчатися і зростати для кращого майбутнього.


Зниження споживання енергетичних ресурсів у ДНЗ

19 травня 2017 року в нашому місті з ініціативи управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради організовано захист проектів «Практичні заходи для зниження споживання енергетичних ресурсів у дошкільному закладі».

В проекті «Еко-Світлячок» наші вихователі Анастасія Бабійчук, Анжела Вільчинська та Неля Русецька презентували напрямки покращення енергозбереження, енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії в ДНЗ.

За підсумками конкурсу колектив нашого закладу став переможцем і нагороджений Дипломом ІІІ ступеня. Вітаємо переможців!


День вишиванки у «Світлячку»

Вишиту сорочку одягни на свято,

Мамину сорочку, ткану з полотна.

Вишиту ночами взорами – зірками,

Бо на тій сорочці все моє життя ….

18 травня в дошкільному навчальному закладі №17 «Світлячок» (завідувач Наталя Лозінська)  у рамках Дня  вишиванки були  проведені різноманітні заходи: тематичні заняття, майстер-класи, виставка української вишивки, конкурс малюнків  на асфальті, розвага «Вишиванка моя, вишиванка».

 Піднесений і патріотичний настрій панував на кожному кроці.

 В святковій залі, під супровід українських мелодій, діти у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг. Дошкільнята читали вірші, співали українських пісень, грали народні ігри та  хороводи.

 

Проведені заходи сприяли формуванню у дошкільнят патріотичного світогляду та виховували глибокі почуття любові до своєї Батьківщини.


Веломарафон «Світлячата за чисте повітря»!

Відповідно до розпорядження міського голови «Про проведення Днів сталої енергії» 17 травня 2017 року усі учасники освітньо-виховного процесу: діти, батьки та працівники дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська) прийняли активну участь у  проведенні Днів cталої енергії: Street арт-галереї із малюнків на тему «Мама, тато і я - ЕКОсім'я»; веломарафоні «Дошкільнята за чисте повітря» та конкурсі постерів «Ефективне використання енергії – ключ до успішного розв’язання екологічних проблем».

Захід викликав масу позитивних емоцій, незабутніх вражень, а найголовніше усі ще раз показали свою активну позицію щодо екологічної безпеки довкілля.

 

 


День сталої енергії у «Світлячку»

Нехай Земля квітує всюди,

Природу збережімо, люди!

Щоб не трапилось біди –

Чисту енергію слід берегти!

Під таким гаслом 17 травня в дошкільному навчальному закладі №17 «Світлячок» (завідувач  Наталія Лозінська) у  рамках організації Днів сталої енергії були проведені тематичні заняття  щодо енергозбереження «Сонечко-наш помічник», «Подорож Капітошки у весняному лісі», творчі  хвилинки спілкування, еврістичні бесіди, конкурс малюнків на асфальті «Чиста  енергія», флешмоб «Дошкільнята за чисте повітря», веселі перегони на велосипедах та самокатах.

Проведені заходи сприяли формуванню у дошкільнят екологічної свідомості та енергоефективного світогляду. 


Сучасні підходи до організації процесу навчання та реабілітації дітей з порушеннями слуху

4 травня 2017 року  в дошкільному навчальному закладі №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська)  проведено засідання методичного об’єднання педагогів спецгруп «Сучасні підходи до організації процесу навчання та реабілітації дітей з порушеннями слуху». 

Доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти К-ПНУ імені Івана Огієнка, кандидат педагогічних наук Оксана Дмітрієва розповіла присутнім про  дітей з порушеннями слуху в освітньо-корекційному процесі навчального закладу та презентувала сучасні слухові апарати.

Вихователь-методист Надія Василенко акцентувала увагу на використанні білінгвального методу в освітньо-виховному процесі спецгрупи та залучила колег до тренінгової вправи «Майстер дактилювання».

Особливе захоплення у присутніх викликала музично-розважальна візитівка «Наші діти наче квіти», під час якої діти подарували танцювальну композицію, оркестрували на музичних інструментах, співали весняночку, грали театр-шкарпеток та демонстрували вміння спілкуватися жестовою мовою з використанням дактилювання.

Підводячи підсумки роботи МО за навчальний рік, завідувач МПМПК 

Таміла Олійник інформувала  про семінар-тренінг БФ Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

 

         Захід пройшов на високому професійному рівні,  про що свідчили позитивні відгуки учасників методобєнання  .


Безпека понад усе!

27.04.2017р. в рамках проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільному навчальному закладі №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська) організовано зустріч дошкільнят з інспекторами з дорожнього нагляду сектору превенції Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

Лейтенант поліції Андрій Лиськов розмовляв з малюкам про правила безпеки на дорозі, продемонстрував попереджувальні сигнали патрульного автомобіля та звернув увагу дітей на відповідальність за дотримання правил дорожнього руху.

 

Малеча з цікавістю розглядала автомобіль спеціального призначення, уважно слухала розповідь поліцейського, а наостанок пообіцяли завжди бути  обережними, дотримуватись правил дорожнього руху і допомагати поліцейським слідкувати, щоб всі правильно переходили дорогу. 


Оркестрові мелодії від "Світлячка"

26.04.2017р. наші світлячата стали учасниками  міського  конкурсу дитячих оркестрів «Музичний колорит», який проводився з метою виявлення здібних і обдарованих дітей,  підтримки дитячих обдарувань та залучення юних талантів до подальшої активної участі у громадському житті.

Дошкільнята презентували оркестрове виконання української народної мелодії «Ніч яка місячна» та «Італійську польку» С.Рахманінова, продемонструвавши високий рівень виконавських умінь на інструментах, чіткість  дотримання музично-ритмічних правил та емоційну виразність передачі змісту музичних творів.

 

По завершенню виступу діти отримали подарунки, а їх батьки слова вдячності від адміністрації дошкільного навчального закладу.


Результат співпраці!

Запорукою становлення особистісних якостей підростаючого покоління є ефективна співпраця всіх ланок освіти.

Усвідомлення актуальності даного питання стало основою для нагороди завідувача дошкільного навчального закладу №17 Наталії Лозінської Подякою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.  Деканатом факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології відзначено високий професіоналізм, особистий вагомий внесок у справу навчання і виховання студентської молоді та підготовку кваліфікованих спеціалістів.

 

Найкращі вітання шановній Наталії Іванівні та щира вдячність Віталію Співаку від колективу Світлячка.


Творчий вихователь – креативні діти!

Щоб дошкільнята змогли ефективно розвинути свої мистецькі задатки та художньо-естетичні здібності, вихователь повинен мати найвищий рівень фахової підготовки та високий інтелектуально – креативний потенціал.  Саме такими професійними якостями наділена вихователь дошкільного навчального закладу  №17 «Світлячок» Ірина Моргун, під керівництвом якоЇ діти нагороджені грамотою за активну участь в міському конкурсі «Великодня композиція своїми руками» та подарунковими сертифікатами.

Найщиріші вітання колезі та дошкільнятам-переможцям.

 

 


ВЕСНА ВОСКРЕСЛА, ВЕЛИКДЕНЬ ПРИНЕСЛА!

Великдень – це незвичайне свято, якого чекають усі християни світу.

І не лише люди, а і уся природа прокидається, щоб радіти світлому дню. Так і малята дошкільного навчального закладу № 17 «Світлячок» (завідувач Лозінська Н.І.) з нетерпіння чекають великоднього дня.

 

Впродовж тижня діти старанно готувались: розписували писанки, вчили віршики та народні великодні ігри, прикрашали групові кімнати, були активними учасниками музично-художньої розваги «Весна воскресла, Великдень принесла». На подвір’ї дошкільного закладу  пройшов парад писанок, під час якого діти ознайомились з різновидами писанкарства різних регіонів України. А на завершення  прикрасили великоднє дерево, яке стало духовною окрасою закладу.


ВЕЛИКОДНІ ПОДАРУНКИ ВІД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА!

13 квітня 2017р. маленькі світлячата  дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» отримали щедрі, смачні подарунки-пасочки від народного депутата України Володимира Мельниченка.

Дошкільнята щиро вдячні своєму благодійникові за увагу, турботу та постійну підтримку.


Приємні робочі моменти!

7 квітня 2017року з робочим візитом до дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» завітав президент благодійного фонду «МіСт» ім. Михайла Савенка Сергій Ісаєнко - і як завжди, з непорожніми руками: сьогодні він привіз розмальовки та дитячі книги для наших дошкільнят.

 

З Сергієм Миколайовичем обговорили нагальні потреби закладу та передали лист-прохання. Надіємось на позитивні результати, дякуємо за несподіваний візит.


Великодній дивограй у «Світлячку»

Сьомого квітня, в день Благові́щення Пресвято́ї Богоро́диці, в дошкільному навчальному закладі №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська) було проведено майстер-клас «Великодня писанка своїми руками».

Маленькі світлячата разом з військовослужбовцями збройних сил Канади під керівництвом заступника директора, викладача міської художньої школи Ірини Бєлік, яка ознайоми з історією виникнення, видами, зразками орнаменту та техніками писанкарства,  з великим захопленням та інтересом виготовляли великодні писанки. І дорослі і діти вправлялись у вмінні розфарбовування писанки восковою технікою, яка досягається поетапним нанесенням воску на певні ділянки поверхні яйця спеціальним інструментом - писачком.

 

Захід сприяв утвердженню традицій та звичаїв українського народу не лише серед підростаючого покоління, а й далеко за межами держави. 


Ще один диплом у "Світлячку"

За підсумками обласної виставки педагогічних інновацій «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» вчитель-дефектолог нашого дошкільного навчального закладу Надія Василенко стала переможцем і нагороджена дипломом першого ступеня Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Щиро вітаємо нашу колегу і бажаємо подальших творчих успіхів і вагомих результатів у професійній діяльності.


Підсумки атестації в дошкільному навчальному закладі №17

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

У відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників для організації та проведення атестації в ДНЗ №17 створено атестаційну комісію І рівня, яка 28 березня 2017 року провела засідання щодо підсумків атестації педагогічних працівників закладу у 2016-2017 н.р.

Завідувач ДНЗ №17 Лозінська Н.І. відмітила, що для проведення атестації педагогічних працівників згідно плану була організована належна попередня робота.

Одноголосним голосуванням члени атестаційної комісії ухвалили рішення:

1.     Вихователь Онокалюк Людмила Ростиславівна  відповідає займаній посаді. Підтвердити кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої  категорії».

2.     Практичний психолог Донець Тетяна Анатоліївна відповідає займаній посаді. Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». 

Педагоги, які атестувалися, приймали щирі вітання і побажання подальших вагомих успіхів на педагогічній ниві від начальника управління освіти і науки, голови атестаційної комісії ІІ рівня Світлани Старченко та своїх колег.

 

 


Результати міського конкурсу «Вода – джерело життя»

З 21 по 28 лютого 2017 року серед дошкільних закладів  проходив міський етап конкурсу X Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Вода-джерело життя».  

В конкурсі від нашого закладу взяли участь четверо дітей  у двох номінаціях "Крапля води в об'єктиві", "Життя в воді". Діти показали свої здібності у малюванні, аплікуванні, вмінні володіти різними техніками художнього мистецтва. Роботи вирізнялися насиченістю радісних кольорів та вдалим композиційним рішенням щодо зображення води у природі.

За рішенням журі конкурсу  «Вода – джерело життя» у номінації фотографії  «Крапля води в об’єктиві» Діана Лівіцька, вихованка старшої групи виборола І місце з роботою «Дощова краплинка», а у номінації  художня робота на картоні в техніці колажу «Життя в воді» Дмитро Єкимов, вихованець середньої групи виборов  ІІІ місце з роботою «Підводний світ».

Щиро вітаємо переможців  та усіх учасників конкурсу!!!

 

 


Шахи – це не тільки гра, але й корисне та інтелектуальне проведення часу

16 березня 2017 року відбувся конкурс першості міста з шахів серед дітей дошкільного віку.

Вихованець старшої групи дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська)  Дудко Олександр представив наш заклад на змаганні.

Сашко проявив обізнаність, логічне мислення, винахідливість, самостійність у розв’язанні шахових задач (мат в один хід), розташування позицій відповідно до позицій на демонстраційній дошці, визначення виходів, що залишились у короля, визначення ходів, які ведуть до перемоги.

Колектив закладу вдячний вихованцю та його батькам за активну участь в шаховому турнірі.


Вихователь-новатор «Світлячка»

 Завершився   міський конкурс професійної майстерності «Вихователь року». За результатами конкурсу вихователь старшої групи дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» Ольга Проданчук  стала дипломантом у номінації «Вихователь - новатор». Конкурсантка презентувала високий рівень фахової майстерності під час електронного тестування з основ дитячої педагогіки та психології, професійно виконала творче завдання та вміння використовувати ІКТ, а під час майстер-класу презентувала свою обізнаність у театралізованій діяльності.

Колектив дошкільного закладу щиро вітає дипломантку і бажає подальших професійних звершень та успіху на педагогічній  ниві.

 

 


Свято весни

 Мама… Це прекрасне слово, яке промовив кожен із нас першим. Скільки спогадів і тепла таїть воно у собі. У мами найдобріші і найласкавіші руки, вони все уміють. У мами найвірніше і найчутливіше серце - в ньому ніколи не згасає любов, доброта, ніжність.

Малята дошкільного навчального закладу № 17 «Світлячок» привітали своїх любих матусь, бабусь, сестричок та подруг зі святом весни та мами.  

Чарівниця Весна завітала до дітей з букетами весняних квітів, милозвучними хороводами та дзвінкими весняними піснями, цікавими конкурсами та іграми. У музичній залі панувала атмосфера доброзичливості, любові, тепла та радості, про що свідчили емоції та обійми дітей та мам.


Фруктова алея від поліцейських для маленьких світлячат!

В теплий весняний день 7 березня 2017 року до малечі дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська) завітав начальник Кам’янець-Подільського міського відділу поліції Борис Сушицький з представниками особового складу.

Метою візиту давніх друзів маленьких світлячат  стало продовження естафети міського флешмобу «Кам’янець – квітучий сад». Поліцейські разом із дошкільнятами висадили алею з фруктових дерев, яка стане символом єднання правоохоронців та майбутніх громадян рідного міста. Після спільної плідної праці поліцейські пригостили малюків соковитими апельсинами.

Адміністрація та батьківська спільнота закладу висловлює щиру вдячність поліцейським за постійну турботу і підтримку, відчуття захищеності та впевненість в завтрашньому дні.


Квітучий флешмоб у "Світлячку"

07 березня 2017 року колектив, батьки та діти дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» (завідувач Наталія Лозінська) взяли участь у флешмобі «Кам’янець – квітучий сад», прийнявши естафету від начальника управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради Світлани Старченко.

В рамках заходу висадили фруктові та декоративні дерева, які згодом стануть не лише окрасою «Світлячка», а й частуватимуть дошкільнят корисними для здоровя фруктами.


«В гостях у пісочної Феї»

    06.02.2017р. в рамках проведення тижня педмайстерності практичним психологом дошкільного навчального закладу №17 «Світлячок» Тетяною Донець було проведено групове корекційно-розвивальне заняття з використанням методу сендплею «В гостях у пісочної Феї».
     Під час заходу в групі притулку для дітей соціально незахищених категорій панувала атмосфера теплого спілкування та довіри. За допомогою міміки дітки передавали емоції казкових гномиків. Пісочна Фея грала з дітьми ігри та вправи «Здрастуй пісок», «Незвичайні сліди», «Чарівний дощик» та інші, які сприяли розвитку тактильної чутливості, зняттю психо-фізичного напруження, емоційному розвантаженню та формуванню навиків ефективної міжособистісної взаємодії.


Приємний подарунок

    Немає нічого кращого в світі, ніж радісні оченята та усміхнені обличчя діток. І це найкращий подарунок в день народження від маленьких «світлячат» для президента благодійного фонду «МіСт імені Михайла Савенка» Сергія Ісаєнка.


Щедрування діток "Світлячка"

    Характерною ознакою новорічних святкувань в Україні є щедрування. Так, 17 січня 2017р. на переддень Другого Святвечора (голодної куті), малюки та працівники підшефного дошкільного навчального закладу № 17 «Світлячок» відвідали військовослужбовців Центру розмінування аби  побажати щастя, добра, благополуччя, здоров’я, процвітання у Новому році та найголовніше мирного неба.

    У свою чергу малята від військовослужбовців Центру розмінування та їхніх колег з Канади отримали солодкі подарунки.  Масу позитивних емоцій та гарний настрій забезпечили дітям військові, організувавши екскурсію по навчально-тренувальному комплексу Центру розмінування, де вони мали змогу ознайомитись із тренуваннями службових собак та спостерігати за роботою саперів і роботів, які використовують під час підготовки та виконання завдань в АТО.

    Як зазначив начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков, що дітки, які проживають і навчаються у закладі для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківських прав, залюбки приїжджають до воїнів саперів. Адже не кожному малюку в дитинстві випадає нагода побачити процес гартування справжніх воїнів на власні очі. Тим більше загальновідомо, що вибір майбутньої професії, особливості нашого характеру, закладаються саме у юному віці, тож переконаний, що відсьогодні  дехто з наших маленьких гостей стане мріяти про військову кар’єру. 


Свято Осені у "Світлячку"

18 листопада 2016 року в дошкільному навчальному закладі №17 відбулося театралізоване дійство – свято осені. Господиня в національному вбранні запросила малюків до осіннього кафе:

«Усе на прилавку беріть, вибирайте!

Чи грушку, чи сливку, а чи ананас.

Все свіже, хороше, смачненьке у нас!»

Впродовж свята дошкільнята виконали колективні пісні «Веселкова», «Урожай», «Біля калиноньки»; квартет «Осінь золотокоса»; хоровод «Осінь мила шарудить»; танець з кавунами та «Золоті листочки»; грали ігри «Назви страву», «Сонечко і дощик»; презентували інсценізацію казки «Ріпка» в оригінальному сучасному аранжуванні.

Дитячій радості не було меж, коли господиня пригощала їх щедрими осінніми дарами. Та найважливіше, що свято принесло дітям гарний настій, веселий сміх та задоволення.